Evinize zemin döşemelerden birini yaptıracaksınız ama kararsızsınız. Bu tür durumlarda kendinize bazı alternatif çözümler çıkarmak yerinde olacaktır. Tüm zemin kaplamalarını gözden geçirerek hangisinin eviniz için daha uygun olduğunu bulabilirsiniz. Biz örneğin neden laminat parke yaptırmanız gerektiği ile alakalı sizlere birkaç ufak ipucu verebiliriz.


Zemin döşemelerinde eviniz için en iyi alternatiflerden biri şüphesiz ki ahşap laminat parkedir. Yakın zamanda evinize laminat parke döşeme istiyorsanız neden sorusuna verdiğimiz cevaplara bakarak siz de kararınızı daha net verebilirsiniz.


İşte neden laminat parke yaptırmanız gerektiği ile alakalı bazı ipuçları.
Diğer zemin döşemelerinde oluşabilecek olan sorunlar laminat parkede bertaraf edilmiştir. Özellikle evinizde oluşabilecek isi ve nem değişiklikleri, parkede şekil bozukluklarının oluşmasına izin vermeyecektir. Bundan dolayı parkeler arasında herhangi bir açılma ya da zeminden kopma gibi durumlar yaşanmayacaktır.


Laminat parkeler yapıştırma ve yüzer sistem döşemeye elverişli zemin döşemeleridir.
Kendinden cilali ve sistreli olduğu için ilk döşemede sistre ve cila gerektirmemektir. Sonrasında istediğiniz zaman sistre ve cila yapılabilir.
Laminat parkelerde sistre yapılabilir bölüm, parkelerin birbirleriyle birleşmesini sağlayan, lamba sivananın üstünde kalan yaklaşık 4mm’lik bölümdür. Bu bölüm, bazı modellerde değişiklik gösterse de neredeyse hepsinde aynıdır.


Doğal görünümlüdür.
En iyi ısı ve ses yalıtımı zemin döşemesidir.
Herhangi bir dış etki nedeniyle deforme olmayacağından uzun süre kullanılabilir. Bu noktadan bakarsanız uzun süre kullanacağınız için ekonomiktir de.


Laminat parkeler, yerden ısıtmaya uygundur. Fakat şu unutulmamalıdır ki yerden ısıtmalı sistemlerde yüzey ısısı 26-28 dereceyi aşmamalıdır. Zaten bunun üzerindeki ısılar, hem parkelerinizin hem evdeki diğer ahşap eşyalarınızın, hem de sizin sağlığınız için kesinlikle uygun değildir.


Laminat parkeler gördüğünüz üzere kafanızdaki birçok soruya cevap verebilir. Siz de evinizde zemin döşemesi yaptıracaksanız laminat parke fiyatlarını, kolaylığını ve ekonomik tarafını es geçmeyin. Böylece hem ekonomik hem de sağlıklı bir zemin döşeme sistemi ile evinizi yenileyebilirsiniz. Kafanızda herhangi bir soru kalmasın, güvenle evinizi yenileyin.